Teresa Ogrodzińska opuszcza Radę naszej Fundacji. Zasiadała w niej przez imponujące 33 lata – od samego początki istnienia FISE.Tereso - dziękujemy za 33. lata nieocenionego wkładu w rozwój fundacji

SKI.F.T. - słowo pochodzące z języka duńskiego, które oznacza zmianę to tytuł nowego międzynarodowego projektu, którego celem jest wspieranie mikro i małych przedsiębiorstw ekonomii społecznej, dążących do przekształcenia swojego modelu biznesowego i świadczonych usług w bardziej zrównoważone ekologicznie.

W poniedziałek 11 grudnia 2023 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło w jednym miejscu wychowawców placówek dla dzieci i młodzieży oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z Warszawy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w Dniu Forum dla NGO Powiatu Grodziskiego, które odbyło się w piątek, 24 listopada, w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej.

Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu – XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej, które miały miejsce 16 listopada 2023. Była to niezwykła okazja do zgłębienia tematów związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi ekonomii społecznej oraz do dzielenia się doświadczeniami i wiedzą.

Nie możesz być z nami osobiście na XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej? Bez obaw! Zachęcamy Cię do śledzenia relacji video z tej ważnej debaty, która odbędzie się 16 listopada 2023.

Poziom wynagrodzenia, pytania do pracodawcy, twoje sukcesy, a może jaka jest twoja motywacja do podjęcia się pracy na tym stanowisku? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pada wiele pytań, które mogą sprawiać trudność kandydatkom i często są postrzegane jako wyzwania. Zapraszamy do naszych rekomendacji i uczenia się na doświadczeniach innych.

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w X Forum Gospodarczym Powiatu Otwockiego, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Otwocku pod hasłem "Partnerstwo dla Rozwoju".

Dziś, w budynku OSP Skuły przy ul. Strażackiej 9 w Bartoszówce, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych miała zaszczyt uczestniczyć w inspirującym wydarzeniu obchodzącym Międzynarodowy

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność być gościem na wyjątkowym spotkaniu z okazji 20-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów. To niezwykłe wydarzenie poświęcone było tematyce spółdzielczości oraz współpracy między organizacjami pozarządowymi a jednostkami samorządu terytorialnego.

Cieszymy się, że możemy ogłosić nadchodzące XV. Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej, które odbędą się już za miesiąc! Zapraszamy Cię do wzięcia udziału

Dzisiaj Centrum Wielokulturowe w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54 gościło niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz ekonomii społecznej.

Europejski Monitor Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM) to pierwsze badanie przedsiębiorstw społecznych na poziomie europejskim. Głównym celem projektu jest komunikacja, wsparcie i promowanie potrzeb i interesów przedsiębiorstw w sektorze ekonomii społecznej i solidarnej w całej Europie i poza nią.

Już 25 października 2023 r. przedsiębiorcy, samorządowcy oraz osoby zainteresowane rozwojem gospodarczym regionu spotkają się na jubileuszowym, dziesiątym Forum Gospodarczym Powiatu Otwockiego. Wydarzenie organizowane przez Powiat Otwocki ma na celu promowanie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a samorządem w celu tworzenia pozytywnych zmian w regionie.

23 września 2023 roku był dniem pełnym radości, nauki i ekologicznego zaangażowania podczas Pikniku Ekologicznego w Podkowie Leśnej. Nasze stanowisko, poświęcone ideom ekonomii społecznej, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a entuzjazm uczestników wobec zrównoważonych praktyk był niewątpliwie inspirujący!

Dziś mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – pikniku "W Zdrowym Ciele – Zdrowy Senior" w malowniczej Wiązownie. To spotkanie pełne było ciekawych atrakcji, inspirujących rozmów i wspólnego celebrowania aktywnego stylu życia.

Zespół Ekonomii Społecznej również wziął udział w lokalnym wydarzeniu, które miało miejsce w urokliwej Podkowie Leśnej – pikniku rodzinny na pożegnanie lata. Inicjatywę zorganizowało Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, a nasz zespół miał okazję wnieść swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie.

Ekonomia społeczna to przede wszystkim ludzie, a my byliśmy tam, gdzie są ludzie – na pikniku w Czosnowie! To wydarzenie, na które zaprosiło nas lokalne stowarzyszenie, było doskonałą okazją do promocji wartości Ekonomii Społecznej.

Serdecznie zapraszamy na dziewiętnaste już Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w dniach 8–9 września 2023 w Warszawie, w siedzibie Centrum Kreatywności Targowa. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Federację Mazowia

21 września 2023 r. w godz. od 10:00 do 15:00 w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Praskich Targów Pracy. Bezpłatne wydarzenie obfitować będzie w szereg atrakcji dla poszukujących zatrudnienia.

Reframery це програма для українських жінок-підприємниць та жінок-мігранток, які планують започаткувати бізнес у Польщі.

Eko audyt

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym audycie ekologicznym, który jako Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych realizujemy w ramach projektu “Wsparcie rozwoju ekonomii społecznej w subregionie 1” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Celem tego działania jest zmniejszenie wydatków na media i zakupów towarów, a tym samym ograniczenie wpływu Państwa podmiotu na środowisko naturalne.

Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy został uhonorowany Nagrodą Główną i tytułem "Przedsiębiorstwa Społecznego Roku" oraz Nagrodą Publiczności w 12 edycji konkursu im. Jacka Kuronia i z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować wizytę studyjną właśnie w tym podmiocie ekonomii społecznej.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i jej partnerzy serdecznie dziękują wszystkim piknikowiczom za odwiedzenie ich stanowiska i skorzystanie z licznych atrakcji. Wydarzenie było doskonałą okazją do spędzenia czasu w radosnej atmosferze i poznania nowych inspirujących inicjatyw społecznych.

Sieć Diesis, międzynarodowa organizacja zajmująca się rozwojem Ekonomii Społecznej, ogłosiła nowy projekt o nazwie BaSE - Blueprint for Advanced Skills & Trainings in the Social Economy. Celem tego ambitnego przedsięwzięcia jest wzmocnienie zdolności Ekonomii Społecznej oraz rozwój kapitału ludzkiego w sektorze, szczególnie w kontekście zielonej transformacji, cyfryzacji i inkluzji społecznej.

Z przyjemnością informujemy, że trwają wybory do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (MRDPP)!

Talent Acquisition Onboarding Trainee Job description (UKR version below) Warsaw, Poland Full-time Company Description At Visa, we are driven by a common

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie w ramach projektu "Mapa Karier"! Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Fundacja Katalyst Education wspólnie przeprowadzają tę inicjatywę, której celem jest zwiększenie wiedzy o rynku pracy i świecie zawodów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nowy projekt dla uchodźców uruchomiony dzięki wsparciu Fundacji Starbucks oraz Fundacji Króla Baudouina.

Zapraszamy Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej na spotkanie budujące współpracę wokół ekosystemu innowacji społecznych. 31 marca 2023 roku w Częstochowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu programu Przedsiębiorstwo PLUS Społeczne. Ze wsparcia w ramach programu skorzystać mogą przedsiębiorstwa społeczne, a także

Cieszymy się ogromnie poinformować, że Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych została Community Partnerem piątej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit 2023, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

9 marca 2023 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się zorganizowane przez Starostwo Otwockie i Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych IV Forum NGO Powiatu Otwockiego. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Dla wspólnego dobra. Współpraca NGO i JST w powiecie otwockim”.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM Polska) oraz Business Centre Club serdecznie zapraszają na drugie spotkanie Międzysektorowego Okrągłego Stołu na rzecz wsparcia

Jeszcze niespełna tydzień pozostał kandydatom do Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej na nadsyłanie zgłoszeń. Termin upływa 8 lutego. Jakie kryteria trzeba wypełnić?

WARSZAWA – 6 grudnia 2022 roku, 9:00-18:00/ ВАРШАВА — 6 грудня 2022 року 9:00-18:00 Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79, KRAKÓW – 8

Ogólnopolskie badaniu potencjału organizacji pozarządowych w obszarze aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Celem badania jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jakim

baSE – Kursy zaawansowanych umiejętności dla ekonomii społecznej 2022-2026  Projekt baSE wpisuje się w Europejską Agendę Umiejętności (European Skills Agenda 2020) i

Zapraszamy na międzynarodowe webinarium online poświęcone mierzeniu społecznej wartości dodanej przedsiębiorstw spółdzielczych. Dyskusja na temat tego, jak mierzyć wpływ społeczny przedsiębiorstw spółdzielczych

17 listopada podczas uroczystej Gali Finałowej poznamy zwycięzców Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2021. Zapraszamy na transmisję wideo

Serdecznie zapraszamy na Uroczystą Galę wręczenia nagród w 11. edycji Konkursu [eS] im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Gala odbędzie

Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej to coroczna ogólnopolska konferencja poświęcona przedsiębiorczości społecznej, gromadząca praktyków, teoretyków, przedstawicieli administracji państwowej i samorządów, przedsiębiorców i naukowców.

Relacja z III Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego

Przypominamy o naszym Punkcie Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców, który działa w nowej odsłonie.

Rozpoczyna się 11. edycja Konkursu im. Jacka Kuronia Z przyjemnością informujemy, że organizator konkursu – Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych – rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń

III Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego – wydarzenia UWAGA OTWOCK I OKOLICE! 8 września 2022 odbędzie się III Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu

Działasz w obszarze społecznym? Sprawdź jak wpływasz na środowisko i klimat! Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na pionierski program mierzenia oddziaływania na środowisko dla organizacji pozarządowych. Program skierowany jest do organizacji z Warszawy i okolic, które współpracują lub planują współpracę z biznesem i odbiorców 1%. Zapraszamy już 27 czerwca na pierwsze spotkanie!

Miło nam poinformować, że nasz Punkt Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców w Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych uzyskał finansowanie przez Fundusz Obywatelski im. H. Wujca. Dzięki niemu w kwietniu i maju będziemy mogli przyjąć więcej osób, szybciej wesprzeć migrantki i migrantów poszukujących pracy w Warszawie. Dziękujemy za wsparcie.

"Może ktoś tu czuje się źle, ale ja dobrze" Sanjar i jego rodzina przyjechali z Tadżykistanu nie chcąc tego. On i jego żona Sitora pracowali jako dziennikarze, ale z powodu prześladowań władzy zostali zmuszone do ucieczki z kraju i szukania schronienia na Zachodzie. Polska stała się dla nich nową ojczyzną, tu Sanjar już się zaadaptował, studiuje, pracuje, wybiera między otwarciem restauracji kuchni tadżyckiej a drogą do IT.

Podcast, przygotowany w ramach inkubatora innowacji społecznych - TransferHUB, odpowiada na pytania o znaczenie innowacji, możliwości ich rozwoju oraz wyzwania społeczne, z którymi innowatorzy mogą się zmierzyć. Przybliża także zagadnienia związane z trwającym właśnie naborem nowatorskich pomysłów i rozwiązań w obszarze zatrudnienia.

Wyślij wiadomość do FISE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!

Zostaw nam swój e-mail i pozostańmy w kontakcie!

Jesteś z nami

POŁĄCZONA? POŁĄCZONY?

Zostaw nam swój e-mail i pozostańmy w kontakcie!