Sitky Warszawa [Українською нижче] W świecie taktyki wojskowej i cywilnej ogromne znaczenie ma możliwość ukrycia obiektów i sprzętu wojskowego przed wrogiem. Jednym

Cieszymy się ogromnie, że możemy zaprosić Państwa na fascynujące szkolenie poświęcone tematyce ekonomii społecznej i innowacji społecznych, organizowane przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE).

Nasza fundacja FISE serdecznie zaprasza na I Festiwal Sernika, który odbędzie się 18 maja 2024 roku o godzinie 11:00 w świetlicy w Kraśniczej Woli. To wydarzenie to doskonała okazja do uczestnictwa w lokalnej społeczności, spotkania ciekawych osób oraz promowania idei ekonomii społecznej.

Zrównoważony rozwój, planowanie, wdrażanie, mierzenie i komunikowanie procesów zielonej transformacji – co to oznacza dla mikro i małego przedsiębiorstwa ekonomii społecznej? W jaki sposób powinno to wyglądać w praktyce, mając na względzie ekologię jak również wartości i zasady ekonomii społecznej?

Zespół realizujący projekt SKIFT uczestniczy obecnie w spotkaniu operacyjnym całego partnerstwa w Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romania. Tu aż 80% PKB pochodzi z sektora spółdzielczego! To niezwykłe otoczenie napawa nas inspiracją do dalszej pracy nad naszym projektem.

Ponad 700 dni… czyli Jak zmieniło się moje życie zawodowe?  Doświadczenia Kobiet Migrantek z Ukrainy w Polsce. 06.04.2024 PL/UA Dziś dotykamy tematu,

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz partnerom za udział w II Forum dla NGO Powiatu Grodziskiego! To był dzień pełen inspiracji, wiedzy i ciekawych dyskusji na temat rozwoju sektora pozarządowego.

Czy jesteś gotowy na podróż przez fascynujący świat ekonomii społecznej? Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym praktykiem w tej dziedzinie, czy też po prostu intryguje cię idea bardziej sprawiedliwego krajobrazu ekonomicznego, Magazyn Social Economy Insider to miejsce, które chcesz odwiedzić.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Forum dla NGO Powiatu Grodziskiego, organizowanym przez OPS w Grodzisku Mazowieckim oraz Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Forum

Stanowisko Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w sprawie przyjaznego środowiska dla rozwoju ekonomii społecznej w Polsce

W dniu 6 marca br. odbyło się wyjątkowe spotkanie, zorganizowane przez PCG Polska i Naszą Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, które zgromadziło liczne grono zainteresowanych osób. Miejsce wydarzenia, czyli siedziba Koła Gospodyń Wiejskich w Cząstkowie Polskim, stało się areną ciekawych dyskusji i inspirujących prezentacji.

Mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejną edycję święta NGO powiatu otwockiego – V Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie będziemy rozmawiali o kluczowych kwestiach pozyskiwania środków i rozwoju organizacji pozarządowych.

Zapytałam sztuczną inteligencję Chat GPT i inne modele AI (dalej: SI) aby napisała dla WAS artykuł: „W jaki sposób napisać CV, aby odpowiadało potrzebom pracodawców?”, to co dostałam w zamian znajdziecie poniżej, ale oczywiście trochę to skomentowałam. Zapraszam do lektury.

Teresa Ogrodzińska opuszcza Radę naszej Fundacji. Zasiadała w niej przez imponujące 33 lata – od samego początki istnienia FISE.Tereso - dziękujemy za 33. lata nieocenionego wkładu w rozwój fundacji

SKI.F.T. - słowo pochodzące z języka duńskiego, które oznacza zmianę to tytuł nowego międzynarodowego projektu, którego celem jest wspieranie mikro i małych przedsiębiorstw ekonomii społecznej, dążących do przekształcenia swojego modelu biznesowego i świadczonych usług w bardziej zrównoważone ekologicznie.

W poniedziałek 11 grudnia 2023 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło w jednym miejscu wychowawców placówek dla dzieci i młodzieży oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z Warszawy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w Dniu Forum dla NGO Powiatu Grodziskiego, które odbyło się w piątek, 24 listopada, w Pałacyku Kasyno w Podkowie Leśnej.

Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wyjątkowym wydarzeniu – XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej, które miały miejsce 16 listopada 2023. Była to niezwykła okazja do zgłębienia tematów związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi ekonomii społecznej oraz do dzielenia się doświadczeniami i wiedzą.

Nie możesz być z nami osobiście na XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej? Bez obaw! Zachęcamy Cię do śledzenia relacji video z tej ważnej debaty, która odbędzie się 16 listopada 2023.

Poziom wynagrodzenia, pytania do pracodawcy, twoje sukcesy, a może jaka jest twoja motywacja do podjęcia się pracy na tym stanowisku? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pada wiele pytań, które mogą sprawiać trudność kandydatkom i często są postrzegane jako wyzwania. Zapraszamy do naszych rekomendacji i uczenia się na doświadczeniach innych.

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w X Forum Gospodarczym Powiatu Otwockiego, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Otwocku pod hasłem "Partnerstwo dla Rozwoju".

Dziś, w budynku OSP Skuły przy ul. Strażackiej 9 w Bartoszówce, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych miała zaszczyt uczestniczyć w inspirującym wydarzeniu obchodzącym Międzynarodowy

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność być gościem na wyjątkowym spotkaniu z okazji 20-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Czosnów. To niezwykłe wydarzenie poświęcone było tematyce spółdzielczości oraz współpracy między organizacjami pozarządowymi a jednostkami samorządu terytorialnego.

Cieszymy się, że możemy ogłosić nadchodzące XV. Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej, które odbędą się już za miesiąc! Zapraszamy Cię do wzięcia udziału

Dzisiaj Centrum Wielokulturowe w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54 gościło niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz ekonomii społecznej.

Europejski Monitor Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM) to pierwsze badanie przedsiębiorstw społecznych na poziomie europejskim. Głównym celem projektu jest komunikacja, wsparcie i promowanie potrzeb i interesów przedsiębiorstw w sektorze ekonomii społecznej i solidarnej w całej Europie i poza nią.

Już 25 października 2023 r. przedsiębiorcy, samorządowcy oraz osoby zainteresowane rozwojem gospodarczym regionu spotkają się na jubileuszowym, dziesiątym Forum Gospodarczym Powiatu Otwockiego. Wydarzenie organizowane przez Powiat Otwocki ma na celu promowanie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a samorządem w celu tworzenia pozytywnych zmian w regionie.

23 września 2023 roku był dniem pełnym radości, nauki i ekologicznego zaangażowania podczas Pikniku Ekologicznego w Podkowie Leśnej. Nasze stanowisko, poświęcone ideom ekonomii społecznej, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a entuzjazm uczestników wobec zrównoważonych praktyk był niewątpliwie inspirujący!

Dziś mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – pikniku "W Zdrowym Ciele – Zdrowy Senior" w malowniczej Wiązownie. To spotkanie pełne było ciekawych atrakcji, inspirujących rozmów i wspólnego celebrowania aktywnego stylu życia.

Zespół Ekonomii Społecznej również wziął udział w lokalnym wydarzeniu, które miało miejsce w urokliwej Podkowie Leśnej – pikniku rodzinny na pożegnanie lata. Inicjatywę zorganizowało Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, a nasz zespół miał okazję wnieść swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie.

Ekonomia społeczna to przede wszystkim ludzie, a my byliśmy tam, gdzie są ludzie – na pikniku w Czosnowie! To wydarzenie, na które zaprosiło nas lokalne stowarzyszenie, było doskonałą okazją do promocji wartości Ekonomii Społecznej.

Serdecznie zapraszamy na dziewiętnaste już Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w dniach 8–9 września 2023 w Warszawie, w siedzibie Centrum Kreatywności Targowa. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Federację Mazowia

21 września 2023 r. w godz. od 10:00 do 15:00 w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Praskich Targów Pracy. Bezpłatne wydarzenie obfitować będzie w szereg atrakcji dla poszukujących zatrudnienia.

Reframery це програма для українських жінок-підприємниць та жінок-мігранток, які планують започаткувати бізнес у Польщі.

Eko audyt

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym audycie ekologicznym, który jako Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych realizujemy w ramach projektu “Wsparcie rozwoju ekonomii społecznej w subregionie 1” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Celem tego działania jest zmniejszenie wydatków na media i zakupów towarów, a tym samym ograniczenie wpływu Państwa podmiotu na środowisko naturalne.

Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy został uhonorowany Nagrodą Główną i tytułem "Przedsiębiorstwa Społecznego Roku" oraz Nagrodą Publiczności w 12 edycji konkursu im. Jacka Kuronia i z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować wizytę studyjną właśnie w tym podmiocie ekonomii społecznej.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i jej partnerzy serdecznie dziękują wszystkim piknikowiczom za odwiedzenie ich stanowiska i skorzystanie z licznych atrakcji. Wydarzenie było doskonałą okazją do spędzenia czasu w radosnej atmosferze i poznania nowych inspirujących inicjatyw społecznych.

Sieć Diesis, międzynarodowa organizacja zajmująca się rozwojem Ekonomii Społecznej, ogłosiła nowy projekt o nazwie BaSE - Blueprint for Advanced Skills & Trainings in the Social Economy. Celem tego ambitnego przedsięwzięcia jest wzmocnienie zdolności Ekonomii Społecznej oraz rozwój kapitału ludzkiego w sektorze, szczególnie w kontekście zielonej transformacji, cyfryzacji i inkluzji społecznej.

Z przyjemnością informujemy, że trwają wybory do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (MRDPP)!

Talent Acquisition Onboarding Trainee Job description (UKR version below) Warsaw, Poland Full-time Company Description At Visa, we are driven by a common

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie w ramach projektu "Mapa Karier"! Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Fundacja Katalyst Education wspólnie przeprowadzają tę inicjatywę, której celem jest zwiększenie wiedzy o rynku pracy i świecie zawodów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nowy projekt dla uchodźców uruchomiony dzięki wsparciu Fundacji Starbucks oraz Fundacji Króla Baudouina.

Zapraszamy Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej na spotkanie budujące współpracę wokół ekosystemu innowacji społecznych. 31 marca 2023 roku w Częstochowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu programu Przedsiębiorstwo PLUS Społeczne. Ze wsparcia w ramach programu skorzystać mogą przedsiębiorstwa społeczne, a także

Cieszymy się ogromnie poinformować, że Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych została Community Partnerem piątej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit 2023, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

9 marca 2023 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się zorganizowane przez Starostwo Otwockie i Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych IV Forum NGO Powiatu Otwockiego. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Dla wspólnego dobra. Współpraca NGO i JST w powiecie otwockim”.

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM Polska) oraz Business Centre Club serdecznie zapraszają na drugie spotkanie Międzysektorowego Okrągłego Stołu na rzecz wsparcia

Jeszcze niespełna tydzień pozostał kandydatom do Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej na nadsyłanie zgłoszeń. Termin upływa 8 lutego. Jakie kryteria trzeba wypełnić?

WARSZAWA – 6 grudnia 2022 roku, 9:00-18:00/ ВАРШАВА — 6 грудня 2022 року 9:00-18:00 Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79, KRAKÓW – 8

Ogólnopolskie badaniu potencjału organizacji pozarządowych w obszarze aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Celem badania jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jakim