Filmuje to co kocham

- Since 2019 -

Filmuje to co kocham

Autorka projektu

TERESA WRZEŚNIEWSKA

 

Jest wieloletnią wolontariuszką. Uczestniczya w realizacji   szeregu projektów  organizowanych przez Stowarzyszenie Kreatywni 50 Plus, Stowarzyszenie Kobo, PJATK i Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy za co została wyróżniona. Obecnie już II kadencję jest członkiem Rady Seniorów Dzielnicy Rembertów (od momentu powstania). Przez wiele lat była członkiem Zarządu Rembertowskiej Akademii Seniora. Jej motywacją jest chęć stałego rozwijania się i pomagania innym.

Projekt Teresy Wrześniewskiej skierowany jest członków Rembertowskiej Akademii Seniora oraz do uczniów Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Rembertowie (ul. I.Paderewskiego 45. 

Główny cel projektu

Głównym celem pomysłu jest budowanie silniejszych więzi międzypokoleniowych, wspólnych zainteresowań i pasji. Dzięki spotkaniom warsztatowym poprowadzonym przez Sławomira Lipińskiego grupa 10 osób nauczyła  się jak tworzyć filmy za pomocą smartfonów. Nakręcone ekranizacje zostały zaprezentowane podczas uroczystego pokazu. 

 

Zajęcia odbywały się w okresie od kwietnia do czerwca 2019 r.  w sali komputerowej użyczonej przez szkołę jak również w Klubie Seniora RAS w Rembertowie przy al. Gen. Chruściela 28.

Autorka projektu wraz z uczestniczkami

Rób to co kochasz

Zajęcia prowadzone były przez Sławomira Lipińskiego

Podczas zajęć międzypokoleniowych uczestnicy wspólnie sobie pomagali

Projekt „Akademia Liderów 60+ II edycja” jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy.

 

Wesprzyj nas!