Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i jej partnerzy serdecznie dziękują wszystkim piknikowiczom za odwiedzenie ich stanowiska i skorzystanie z licznych atrakcji. Wydarzenie było doskonałą okazją do spędzenia czasu w radosnej atmosferze i poznania nowych inspirujących inicjatyw społecznych.

Na naszym stanowisku można było zobaczyć prezentacje i warsztaty oferowane przez partnerów fundacji. Spółdzielnia Socjalna Fajna Sztuka opowiadała o wykorzystaniu nowoczesnych technologii audiowizualnych w celu przedstawienia wartości ludzi, idei i przedmiotów w oryginalny sposób. Na pikniku można było również spotkać Ari Kubik, rozpoznawalną na międzynarodowej scenie Bgirl. W trakcie jej warsztatów można było dowiedzieć się więcej o toprockach i dropach, czyli unikalnych elementach tańca breakdance.

Partnerzy z ekipy Technika Rozwoju poprowadzili warsztaty pływania “na sucho”. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zapraszało na warsztaty ceramiczne, a także zajmowało się działaniami mającymi na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu. Marcelina Zjawińska ze Splotu Społecznego prowadziła warsztaty tworzenia szarpako-gryzaków dla psów.

Na pikniku można było również skosztować pysznych pierożków-lepioszków, które serwowała Ukraińsko Polska Spółdzielnia Pracy Kooperatywa Razem.

Oprócz stanowiska Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, na pikniku były również inne atrakcje dla uczestników, takie jak dmuchane miasteczko, warsztaty pieczenia ciasteczek, pokazy iluzjonisty, nauka pielęgnacji roślin, pokaz ratownictwa medycznego, malowanie twarzy, akrobacje ze Spider-Manem, tymczasowe tatuaże, festiwalowe fryzury, zabawa klockami, blok sportowo-rekreacyjny, warsztaty plastyczne i muzyczne, planszówki plenerowe, bańki mydlane, strefa chillout, różnorodne przysmaki w małej gastronomii, darmowe lody i wiele więcej.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego #Mazowszepomaga, #MCPSpomaga #MCPS, #programywspacia i #solidarnośćmazowiecka.#ESjakSukcES