O PROJEKCIE 

„Jedwab i witraż – spotkanie nieoczywiste” to cykl warsztatów z malowania na jedwabiu metodą witrażową. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedziały się jak zaprojektować witraż, jak wykonać projekt oraz szablon.

 

 Każdy z uczestników wykonał własnoręcznie jeden obrazek. W trakcie wspólnej pracy uczestnicy zajęć zapoznali się z historią witraży, najważniejszymi dziełami, a także z nietypowymi wykonaniami. 

Zatrudniony ekspert z dziedziny sztuki zapoznał z technikami doboru barw na tworzonym  obrazie. Był również czas na wspólne rozmowy o swoich pasjach artystycznych i nie tylko…

 

 

T.Zawadzka 2

O AUTORCE

 

Tamara Zawadzka  

 

Od ponad 10 lat Jej pasją artystyczną stało się projektowanie oraz tworzenie witraży. 

W projektach Akademia Aktywnego Seniora oraz Akademia Lidera 60+ realizowanych w latach ubiegłych, prowadziła warsztaty  tworzenia witraży szklanych oraz foliowych, malowanych na szkle, które  cieszyły się bardzo dużą popularnością. 

Od 4 lat uczestniczy w projekcie Urzędu m. st. Warszawy dotyczącym cyfrowego wykluczenia seniorów jako asystent cyfrowy, przy okazji doskonali swoje kompetencje cyfrowe.

W ostatnich latach czynnie uczestniczy w przygotowaniach Warszawskich Dni Seniora (WDS). W zeszłym roku przygotowała z telewizją młodzieżową reportaż z WDS aktywnie uczestnicząc w nagrywaniu i montowaniu reportażu.

W 2018 roku na łamach strony WDS opublikowała kilka reportaży z imprez WDS. Jako wolontariusz brała udział w otwarciu Muzeum Warszawy. Miała również indywidualną wystawę  witraży w Klubie Sąsiedzkim To-TU oraz w ostatnim czasie (17.05.2019r.) w Klubie Sąsiedzkim przy ul. Młynarskiej 35 a.

Galeria zdjęć

Witraż wykonany na zajęciach

Jedwab i witraż

Zajęcia obejmowały 4 spotkania po około 2,5h dla każdej z dwóch grup w okresie od 08.04 do 31.05.2019 r.

Warsztaty odbywały się w Klubie Sąsiedzkim ul. Młynarska 35a w Warszawie (Wola).

Godziny zajęć

I grupa 6.04.2019 oraz 27.04.2019 godz 14.30
II grupa 11.05.2019 oraz 18.05.2019 godz 14:30

O zajęciach

Warszawa, ul. Młynarska 35a
Phone: +22 622 01 91
Odoba odpowiedzialna za projekt:
Joanna Tomala
Email: joanna.tomala@fise.org.pl

 Projekt “Akademia Liderów 60+ II edycja” finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt organizowany jest w ramach „Akademii Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy
 z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy.

bez dojrzalej — kopia (2)