Jesteś piękna w każdym wieku

Podczas ostatniego spotkania pierwszej grupy uczestnicy Akademii Liderów 60+ II edycja, uczestnicy prezentowali swoje wnioski przed komisja konkursową.
Absolwentka Ewa Ucinek uzyskała wyróżnienie za najlepiej zaprezentowany projekt.

Głównym celem warsztatów pn. “Jesteś piękna w każdym wieku” jest wzrost aktywności społecznej oraz podniesienie samooceny u 10 kobiet w wieku powyżej 60 r. ż. poprzez zdobycie umiejętności stosowania technik i metod dbania o wygląd.

Dzięki doświadczeniom Autorki i Jej najbliższych zaobserwowano, iż wraz z wiekiem zmniejsza się m.in. samoocena, poczuje marginalizacji społecznej, zawodowej
i towarzyskiej. Niekiedy czasem występuje dyskryminacja ze względu na wiek kobiet powyżej 60 r. ż. Zjawisko to ma różne przyczyny, natomiast jedną z nich jest fakt, że kobiety z biegiem lat porzucają chęć dbania o wygląd.

Temat ten jest również marginalizowany w mediach. Artykuły i programy dotyczące mody, stylizacji, kosmetyki są kierowane głównie do kobiet młodszych.

 

 

Projekt “Jesteś piękna w każdym wieku” to kontratak na wyżej przedstawione zjawiska. Kobiety bez względu na wiek mogą być wyjątkowe i atrakcyjne.

Dzięki warsztatom będzie można nauczyć się na “nowo” jak dbać i odzyskać wiarę w siebie, zwiększyć aktywność społeczna, towarzyską a może nawet zawodową

Na potrzeby realizacji warsztatów zakupione zostaną akcesoria kosmetyczne i kosmetyki, takie jak m.in. płyny i mleczka do demakijażu, płatki kosmetyczne, podkłady, korektory, kredki do oczu i tusze do rzęs

 


https://warsztatwarszawski.blogspot.com/

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy.

Projekt „Akademia Liderów 60+ II edycja” jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Wesprzyj nas!