Witamy w świecie robótek ręcznych

O projekcie

Pierwsze spotkanie miało miejsce 23.02. Uczestniczki spotykają się raz w miesiącu i przygotowują wspólnie wyroby dziewiarskie, które później trafią do potrzebujących w domach dziecka. Warsztaty prowadzi instruktorka Agnieszka Dobija- Nowak. Warsztaty odbywają się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”.

 

Autorki projektu
"czapucha dla malucha"

Ryszarda Sot oraz Bożena Cykam
to wolontariuszki Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” (CAM) od września 2017r.  działają m.in. w ramach kółka robótek ręcznych, w którym do końca grudnia 2018 r. wykonały czapki, kamizelki dla bezdomnych, rozprowadzone w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

bożena cykman

Ryszarda sot

Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonoicznych organizuje również zbiórkę włóczek, materiałów dziewiarskich, które mogą zasilić wciąż wyczerpujące się zapasy. 

Warsztat Warszawski

Zbiórka prowadzona jest w Warsztacie Warszawskim. Zastanawiamy się czy można rozszerzyć tę akcję, promować zbieranie włóczek również, na przykład przez stronę Ochotników Warszawskich, ponieważ zapotrzebowanie jest bardzo duże.

Galeria

Zdjęcia wykonane podczas zajęć

MIejsce spotkań

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie to nowa przestrzeń dla seniorów, osób w średnim wieku, młodzieży, dzieci i organizacji pozarządowych.   Za sprawą międzynarodowego projektu o nazwie Design-led Innovations for Active Ageing (DAA), w ramach „Innowacji na rzecz Aktywnego Starzenia się” “Ośodek Nowolipie” został przekształcony w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej NOWOLIPIE, przy ul. Nowolipie 25b. “Ośrodek Nowolipie” został wytypowany na przyszłą siedzibę Centrum Aktywności Międzypokoleniowej z kilku powodów. Przede wszystkim wzięto pod uwagę dotychczasowy, ponad dwudziestopięcioletni, dorobek i doświadczenie naszej  placówki i jej pracowników; nie bez znaczenia było też miejsce – dostępne dla osób starszych nie tylko z okolicy. Lokalizacja w samym sercu Warszawy i doskonała komunikacja to atuty Centrum Aktywności Międzypokoleniowej NOWOLIPIE.

 

 

źródło: https://www.facebook.com/pg/camnowolipie/about/?ref=page_internal

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy