TransferHUB

O projekcie

TransferHUB to inkubator innowacji społecznych, który prowadzony jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych od 2016 roku. Inkubator wspiera nowatorskie i obiecujące rozwiązania, które poprawiają warunki pracy i zwiększają dostępność zatrudnienia. Wsparcia udzielamy poprzez pomoc finansową, konsultacje eksperckie oraz kontaktowanie ze sobą osób innowatorskich z całej Polski. W sumie wsparliśmy rozwój ponad 80 innowacji, a w roku 2024 rozpoczęliśmy kolejną, trzecią edycję inkubatora.

Nawet 100 tysięcy złotych na rozwój innowacji społecznej

Naszą misją jest dobra i godna praca dla każdego, dlatego wspieramy rozwiązania, która poprawiają jej jakość i zwiększają dostępność. 
TransferHUB oferuje rozwiązania dla realnych problemów związanych z pracą. Czy dotyczy to ułatwienia pracy określonej grupie zawodowej, czy reagowania na kryzysy w zespole pracowniczym, pomagamy rozwijać nieoczywiste pomysły na radzenie sobie z realnymi problemami. 
Na rozwój innowacji przyznajemy dotacje. W obecnej edycji to maksymalnie 100 tysięcy złotych. Wspieramy jednak nie tylko pomysły, ale także osoby innowatorskie, zwłaszcza poprzez sieciowanie z innymi osobami innowatorskimi, a także z organizacjami, które mogą potencjalnie skorzystać z danej innowacji.
Rozwijane przez nas innowacje udostępniamy na licencji Creative Commons. Sprawdź, co do tej pory udało nam się zrobić – lista innowacji TransferHUB

Trzecia edycja TransferHUB (2024-2027)

W trzeciej edycji TransferHUB innowatorskie rozwiązania wspieramy dwutorowo: w inkubacji oraz w akceleracji. W inkubacji wspieramy nieistniejące dotychczas na rynku, jeszcze nieprzetestowane i nie sprawdzone pod kątem potrzeb odbiorców rozwiązania. Grant finansowy przyznamy co najmniej 30 innowacjom o największym potencjale upowszechnienia.

W akceleracji wesprzemy co najmniej 10 istniejących już na rynku rozwiązań, które wcześniej zostały zbadane pod kątem potrzeb, przetestowane, ale z różnych powodów nie zostały upowszechnione.

Jakie innowacje wspieramy

Innowacja może być konkretnym produktem, metodą działania, usługą – jej forma zależna jest głównie od kreatywności osoby innowatorskiej. Każde rozwiązanie, nie wypracowane wcześniej w Polsce, które dotyczy pracy i zatrudnienia można zgłosić do TransferHUB. Pomysły muszą odpowiadać na realne potrzeby danej grupy osób, którym innowacja ma pomóc, np. osobom szczególnie narażonym na utratę pracy, określonej grupie wiekowej albo adresując inny istniejący problem, który wpływa na jakość pracy lub dostępność zatrudnienia. 

W trzeciej edycji zwracamy uwagę na kilka obszarów tematycznych innowacji, które odpowiadają rosnącym tendencjom na rynku pracy: dialog międzypokoleniowy, przebranżowienie i podnoszenie kwalifikacji, demokrację w miejscu pracy, neuroróżnorodność. Piszemy o nich obszernie na stronie inkubatora. 

Kto może się zgłosić

Każdy może mieć dobry pomysł, dlatego każdy może się zgłosić do TransferHUB: osoby prywatne, grupy osób, organizacje, firmy, instytucje.

Jak można się zgłosić 

W TransferHUB prowadzimy nabór ciągły, to znaczy, że swój pomysł można zgłosić w każdej chwili, a nabór będzie trwał do momentu wyczerpania środków na wsparcie innowacji. Zgłoszenie odbywa się na początku przez wypełnienie formularza zgłoszenia, który jest dostępny na stronie internetowej TransferHUB.

Odwiedź stronę TransferHUB

Jeśli masz pomysł na usprawnienia w obszarze pracy, wejdź na stronę transferhub.pl i sprawdź, czy Twój pomysł może otrzymać nasze wsparcie. 

Finansowanie ze środków europejskich.

TransferHUB finansowany jest ze środków europejskich. Całkowita wysokość wydatków kwalifikowanych projektu TransferHUB wynosi 9 999 451,00 zł, z czego 95 % zostało pokrytych ze środków europejskich, a 5 % pokrytych zostało ze środków budżetu państwa, co stanowi kwotę 499 972,55 zł.

Kanały informacyjne projektu

Wiadomości z projektu:

Zespół projektu

Julia Koczanowicz-Chondzyńska

specjalistka ds. inkubacji

Weronika Chodacz

specjalistka ds. inkubacji

Łukasz Komuda

Specjalista ds. upowszechniania

Piotr Drygas

badacz

Marta Szaranowicz-Kusz

Marta Szaranowicz-Kusz

facylitatorka

Agnieszka Krupa

Specjalista ds. finansów

Ewa Jakubowska-Lorenz

Ewa Jakubowska

Animatorka, specjalistka ds. upowszechniania

Monika Probosz

Monika Probosz

facylitatorka

Pamela Leończyk

Pamela Leończyk

Opiekunka Innowacji

Borys Martela

badacz

Kazik Czartoryski

badacz

Monika Nowakowska

Specjalistka ds. realizacji zasad równościowych

Jakub Jaskółowski

Specjalista ds. komunikacji

Skip to content