🇵🇱 PUNKT INFORMACJI ZAWODOWEJ DLA CUDZOZIEMCÓW

  • Głównym celem projektu  jest zwiększenie szans cudzoziemców na integrację społeczno-zawodową w Warszawie. Cel będziemy realizować przez: organizowanie i prowadzenie specjalistycznego wsparcia dotyczącego obszaru rynku pracy.
⇒ Kontakt: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
⇒ Kontakt: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

🇬🇧 CAREER INFORMATION POINT FOR FOREIGNERS

  • The main objective of the project is to increase the chances of foreigners for social and professional integration in Warsaw. We are going to realize this goal by: organizing and conducting specialized support in the area of the labour market.

Contact: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
Contact: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

🇺🇦 ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ РИНКУ ПРАЦІ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ 

  • Головною метою проекту є підвищення шансів іноземців на соціальну та професійну інтеграцію у Варшаві. Вищезазначену мету ми досягнемо шляхом організації та проведення фахової підтримки у сфері ринку праці. 

Контакт: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
Контакт: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

🇷🇺 ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПУНКТ ПО ВОПРОСАМ РЫНКА ТРУДА ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ

  •   Основная цель проекта – повысить шансы иностранцев на социальную и профессиональную интеграцию в Варшаве. Эту цель реализуем путем организации специализированной поддержки в области рынка труда.

⇒ Контакт: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
⇒ Контакт: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

Zobaczmy w skrócie co robiliśmy w ostatnich latach (2018-2021)

Давайте вместе посмотрим, что произошло в нашем проекте за последние годы?

Let’s see, what has happened in our project in recent years?

The short movie made by Karol Prochacki, thx.

 

Imigranci – czyli siła napędowa gospodarki, reportaż.

Tłumacze, dziennikarze, programiści i inżynierowie. Właściciele restauracji i salonów piękności – to nowe twarze imigrantów w Polsce. 

przechodnie obraz dekoracyjny

Reportaże: Z życia naszych klientek i klientów

Ludmiła Krawczenko: «Polska stała się krajem mojego samospełnienia»

Ludmiła do Warszawy przyjechała z Białorusi zaledwie dwa lata temu, ale nie marnowała czasu na próżno.

Reportaże:  Z życia naszych klientek i klientów.

Iryna Rakowa: «Polska moim domem»


Iryna przyjechała do Warszawy z Dniepra. Ma wykształcenie medyczne, w Ukrainie pracowała jako menedżerka w firmie farmaceutycznej.

Reportaże:  Z życia naszych klientek i klientów.

Iryna Barladian: «Otworzyłam kanał na YouTube i marzę o własnym biurze rachunkowym»

Praca jest, ale nie dla Ukrainek

W sobotę miałem okazję poprowadzić szkolenie dla Punktu Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców w Warszawie. Historie, którymi dzielili się uczestnicy – dziennikarze, prawniczki, architektki, księgowe – o tym jak wygląda rekrutacja ekspatów ze wschodniej Europy w Polsce, jak często osoby te doświadczają ksenofobii i dyskryminacji, mrozi krew w żyłach. I tak nie powinno być. 

Słuszna Strawa – „Jesteśmy jak rodzina

Lokale gastronomiczne świecące pustakami! …

W czasie najgorętszego okresu pandemii inicjatywa „Słuszna Strawa” rozpoczęła swoją działalność i pojawiła się na kulinarnej mapie Warszawy.  Zapraszam do miejsca stworzonego przez ludzi z różnych stron świata i różnych kręgów kulturowych.

Co robić, gdy wrócisz z wojny?

W Ukrainie do niedawna określenie ekonomii społecznej istniało tylko na papierze, jako definicja w encyklopediach ekonomicznych, artykułach naukowych i podręcznikach uniwersyteckich.

Jak migrantki doświadczają pandemii

Jeszcze w ubiegłym roku mówiło się o rynku pracownika. Czy rzeczywiście tak było? Wydawać by się mogło, że każdy może pracować zgodnie ze swoimi kwalifikacjami, kompetencjami, zainteresowaniami, a do tego z godnym wynagrodzeniem.

Sitky Warszawa społeczność wolontariuszy

Sitky Warszawa[Українською нижче]W świecie taktyki wojskowej i cywilnej ogromne znaczenie ma możliwość ukrycia obiektów i sprzętu wojskowego przed wrogiem. Jednym z najskuteczniejszych środków w tym zakresie jest stosowanie siatek maskujących. Pomysł otwarcia centrum wolontariatu zajmującego się tkaniem siatek

Ponad 700 dni… Jak zmieniło się

Ponad 700 dni… czyli Jak zmieniło się moje życie zawodowe?  Doświadczenia Kobiet Migrantek z Ukrainy w Polsce. 06.04.2024 PL/UA Dziś dotykamy tematu, który dla wielu nowych mieszkanek Warszawy jest trudny. Temat życia zawodowego w nowym kraju, to coś

CV – praktyczny przewodnik krok po

(UA нижче)Zapytałam sztuczną inteligencję Chat GPT i inne modele AI (dalej: SI) aby napisała dla WAS artykuł: „W jaki sposób napisać CV, aby odpowiadało potrzebom pracodawców?”, to co dostałam w zamian znajdziecie poniżej, ale oczywiście trochę to skomentowałam.Zapraszam

Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Poziom wynagrodzenia, pytania do pracodawcy, twoje sukcesy, a może jaka jest twoja motywacja do podjęcia się pracy na tym stanowisku?Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pada wiele pytań, które mogą sprawiać trudność kandydatkom i często są postrzegane jako wyzwania.Zapraszamy do naszych

Z wielką przyjemnością informujemy iż od grudnia 2018 r. Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaczyna realizować projekt PUNKT INFORMACJI ZAWODOWEJ DLA CUDZOZIEMCÓW.

Celem projektu jest organizacja i prowadzenie poradnictwa w szczególności dotyczącego rynku pracy dla cudzoziemców przebywających na terenie m.st. Warszawy oraz zwiększenie stopnia integracji społecznej cudzoziemców zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Punkt działa w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4.

  • wtorek-środa: 10:00-17:00
  • czwartek: 14:00-20:00

Telefony kontaktowe:

  • 730 623 779
  • 730 623 658
  • 730 628 832

Już wkrótce więcej szczegółów.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa