🇵🇱 PUNKT INFORMACJI ZAWODOWEJ DLA CUDZOZIEMCÓW

  • Głównym celem projektu  jest zwiększenie szans cudzoziemców na integrację społeczno-zawodową w Warszawie. Cel będziemy realizować przez: organizowanie i prowadzenie specjalistycznego wsparcia dotyczącego obszaru rynku pracy.
⇒ Kontakt: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
⇒ Kontakt: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

🇬🇧 CAREER INFORMATION POINT FOR FOREIGNERS

  • The main objective of the project is to increase the chances of foreigners for social and professional integration in Warsaw. We are going to realize this goal by: organizing and conducting specialized support in the area of the labour market.

Contact: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
Contact: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

🇺🇦 ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ РИНКУ ПРАЦІ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ 

  • Головною метою проекту є підвищення шансів іноземців на соціальну та професійну інтеграцію у Варшаві. Вищезазначену мету ми досягнемо шляхом організації та проведення фахової підтримки у сфері ринку праці. 

Контакт: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
Контакт: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

🇷🇺 ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПУНКТ ПО ВОПРОСАМ РЫНКА ТРУДА ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ

  •   Основная цель проекта – повысить шансы иностранцев на социальную и профессиональную интеграцию в Варшаве. Эту цель реализуем путем организации специализированной поддержки в области рынка труда.

⇒ Контакт: +48 730 623 658, iwona.cichowicz@fise.org.pl
⇒ Контакт: +48 730 623 779, kateryna.bezkrovna@fise.org.pl

Zobaczmy w skrócie co robiliśmy w ostatnich latach (2018-2021)

Давайте вместе посмотрим, что произошло в нашем проекте за последние годы?

Let’s see, what has happened in our project in recent years?

The short movie made by Karol Prochacki, thx.

 

Imigranci – czyli siła napędowa gospodarki, reportaż.

Tłumacze, dziennikarze, programiści i inżynierowie. Właściciele restauracji i salonów piękności – to nowe twarze imigrantów w Polsce. 

przechodnie obraz dekoracyjny

Reportaże: Z życia naszych klientek i klientów

Ludmiła Krawczenko: «Polska stała się krajem mojego samospełnienia»

Ludmiła do Warszawy przyjechała z Białorusi zaledwie dwa lata temu, ale nie marnowała czasu na próżno.

Reportaże:  Z życia naszych klientek i klientów.

Iryna Rakowa: «Polska moim domem»


Iryna przyjechała do Warszawy z Dniepra. Ma wykształcenie medyczne, w Ukrainie pracowała jako menedżerka w firmie farmaceutycznej.

Reportaże:  Z życia naszych klientek i klientów.

Iryna Barladian: «Otworzyłam kanał na YouTube i marzę o własnym biurze rachunkowym»

Praca jest, ale nie dla Ukrainek

W sobotę miałem okazję poprowadzić szkolenie dla Punktu Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców w Warszawie. Historie, którymi dzielili się uczestnicy – dziennikarze, prawniczki, architektki, księgowe – o tym jak wygląda rekrutacja ekspatów ze wschodniej Europy w Polsce, jak często osoby te doświadczają ksenofobii i dyskryminacji, mrozi krew w żyłach. I tak nie powinno być. 

Słuszna Strawa – „Jesteśmy jak rodzina

Lokale gastronomiczne świecące pustakami! …

W czasie najgorętszego okresu pandemii inicjatywa „Słuszna Strawa” rozpoczęła swoją działalność i pojawiła się na kulinarnej mapie Warszawy.  Zapraszam do miejsca stworzonego przez ludzi z różnych stron świata i różnych kręgów kulturowych.

Co robić, gdy wrócisz z wojny?

W Ukrainie do niedawna określenie ekonomii społecznej istniało tylko na papierze, jako definicja w encyklopediach ekonomicznych, artykułach naukowych i podręcznikach uniwersyteckich.

Jak migrantki doświadczają pandemii

Jeszcze w ubiegłym roku mówiło się o rynku pracownika. Czy rzeczywiście tak było? Wydawać by się mogło, że każdy może pracować zgodnie ze swoimi kwalifikacjami, kompetencjami, zainteresowaniami, a do tego z godnym wynagrodzeniem.

Punkt informacji zawodowej dla cudzoziemców

Osoby w kryzysie uchodźczym spotykają się z wieloma barierami na rynku pracy, m.in. językową, potrzebą wsparcia emocjonalnego i psychologicznego. Punkt Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców w Warszawie, prowadzony przez Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zabiega o taką rzeczywistość, w której każdy

Reportaże: Z życia naszych klientek i

Reportaże: Z życia naszych klientek i klientów 03.2022r. Sanjar Hashimi: «Może ktoś tu czuje się źle, ale ja dobrze» Sanjar i jego rodzina przyjechali z Tadżykistanu nie chcąc tego. On i jego żona Sitora pracowali jako dziennikarze, ale

Reportaże:  Z życia naszych klientek i

Reportaże:  Z życia naszych klientek i klientów. Iryna Barladian: «Otworzyłam kanał na YouTube i marzę o własnym biurze rachunkowym»Latała na kursy co dwa tygodnie z Odessy do Warszawy, utknęła tu na początku pandemii covid i ledwo dotarła do

Bohaterki i bohaterzy na rynku pracy

  Rok 2020 zmienił nas, zmienił społeczeństwo, kraje, świat. Mieliśmy do czynienia z problemami, których nie mogliśmy sami rozwiązać, gdzie nie mieliśmy wpływu na bieg wydarzeń. Nie było wszystkim lekko, najgorzej w tej sytuacji było migrantom i migrantkom,

Z wielką przyjemnością informujemy iż od grudnia 2018 r. Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaczyna realizować projekt PUNKT INFORMACJI ZAWODOWEJ DLA CUDZOZIEMCÓW.

Celem projektu jest organizacja i prowadzenie poradnictwa w szczególności dotyczącego rynku pracy dla cudzoziemców przebywających na terenie m.st. Warszawy oraz zwiększenie stopnia integracji społecznej cudzoziemców zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Punkt działa w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4.

  • wtorek-środa: 10:00-17:00
  • czwartek: 14:00-20:00

Telefony kontaktowe:

  • 730 623 779
  • 730 623 658
  • 730 628 832

Już wkrótce więcej szczegółów.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Wyślij wiadomość do FISE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!

Zostaw nam swój e-mail i pozostańmy w kontakcie!

Jesteś z nami

POŁĄCZONA? POŁĄCZONY?

Zostaw nam swój e-mail i pozostańmy w kontakcie!