Seniorwizacja

Sprawdź na facebooku

„Weekendy z Seniorwizacją”

Izabela Hejne-Krystosiak

Współautorka projektu „ Weekend z Seniorwizacją”, aktywna seniorka, jedną z liderek projektu wiodącego pt.”Seniorwizacja” realizowanego z sukcesem w CAM Nowolipie od roku 2018, nagrodzonego w konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w tym samym roku. 
Od 2017 r. aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych „Ę”, będąc ambasadorką jego działań w ramach projektu „Seniorzy w akcji” i „ Szkoła Liderów”. W projekcie Seniorwizacja pełni funkcję koordynatora działań i jest uczestniczką warsztatów. Jest inicjatorką projektów w ramach działań Komitetu Domowego,  w miejscu zamieszkania.   

Na zdjęciu Izabela i Marek podczas zajęć w Warsztacie Warszawskim

Marek Krystosiak

Współautor projektu „Weekendy z Seniorwizacją” aktywny uczestnik warsztatów „Seniorwizacja”, jednocześnie wspiera projekt rozmaitymi dodatkowymi działaniami. Działa też w Komitecie Domowym w miejscu zamieszkania inicjując wiele działań lokalnych, jak na przykład „Życzenia dla sąsiada”, budowa parkingu dla mieszkańców bloku.

O projekcie

Izabela Hejne-Krystosiak wraz z Markiem Krystosiakiem uczestniczyli w projekcie Akademia Liderów 60+ II edycja. Od 2018r tworzą projekt pt. ”Seniorwizacja” realizowanego z sukcesem w CAM Nowolipie. 

Projekt „Seniorwizacja” udowodnił, że „improwizacja nie ma wieku” i kreuje świat realny. Dopełnieniem i kontynuację tego projektu jest nowa propozycja „Weekendy z Seniorwizacją”. 

Celem spotkań jest zachęcenie nowej grupy seniorów, do takich działań, dzięki którym mogą lepiej poznać swoje potrzeby, emocje, poprawić relacje społeczne w swoim środowisku, komunikację nawiązać nowe znajomości. 

Seniorzy nauczą się jak słuchać i akceptować siebie nawzajem, swobodnie wyrażać swoje opinie, śmielej i szybciej reagować w trudnych sytuacjach, wcielając się w różne role.

Improwizacja teatralna jest nowatorską i ciekawą formą aktywności skierowaną do osób w różnym wieku. Zorganizowane zajęcia przełamują stereotypy dotyczące starości i wyzwalają potrzebę samokreacji, pozwalają przezwyciężać swoje ograniczenia. Projekt pn. ”Weekendy z Seniorwizacją” będzie realizowany w cyklu trzech warsztatów weekendowych, prowadzonych przez specjalistów improwizacji w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ul. Nowolipie 25 b.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy. Projekt „Akademia Liderów 60+ II edycja” jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
Zakochaj Się w warszawie
Travel Blogger

Kiedy dusza boli

"Kiedy dusza boli..." Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy. Link Facebook

Ociosać kanty, poszerzyć horyzont

RYNEK PRACY W PRAKTYCE. Wywiad z Kamilem Fejferem, autorem książki "Zawód" i ekspertem rynku pracy. Pierwszy z cyklu wywiadów przeprowadzonych we współpracy z Komitetem Dialogu Społecznego. Rozmawia Łukasz Komuda.  Niczego nam jako społeczeństwu nie daje to, że ktoś

Przewodnik po warszawskich snach

Przewodnik po warszawskich snach Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Akademia Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest  Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych  we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy.  

JEDWAB I WITRAŻ – SPOTKANIA NIEOCZYWISTE

Tamara Zawadzka  autorka mikro-projektu Tamara Zawadzka – od ponad 10 lat Jej pasją artystyczną stało się projektowanie oraz tworzenie witraży.  W projektach Akademia Aktywnego Seniora oraz Akademia Lidera 60+ realizowanych w latach ubiegłych, prowadziła warsztaty  tworzenia witraży szklanych oraz

Filmuje to co kocham

- Since 2019 - Filmuje to co kocham Autorka projektu TERESA WRZEŚNIEWSKA Jest wieloletnią wolontariuszką. Uczestniczya w realizacji   szeregu projektów  organizowanych przez Stowarzyszenie Kreatywni 50 Plus, Stowarzyszenie Kobo, PJATK i Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego

Seniorwizacja

Weekendy z Seniorwizacją Facebook Twitter Google-plus Envelope Sprawdź na facebooku Kliknij tu O Seniorwizacji https://www.youtube.com/watch?v=SRDC8D9CwRQ Źródło: youtube.com Warszawski Program Edukacji Kulturalnej „Weekendy z Seniorwizacją” Napisz do nas Izabela Hejne-Krystosiak Współautorka projektu „ Weekend z Seniorwizacją”, aktywna seniorka, jedną

Wesprzyj nas!