O projekcie

Projekt „Smocza Galeria” ma na celu poszerzenie wiedzy o artystycznym Muranowie oraz o jego mieszkankach/mieszkańcach, którą będzie można odnaleźć w cyklu wernisaży, wykładów i warsztatów plastycznych zorganizowanych 
i przeprowadzonych w Cafe PoWoli (prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną Wola) w okresie od 15 marca do 29 listopada 2019 r. Realizacja tego projektu może przyczynić się także do zwiększenia ilości klientów w Cafe PoWoli, bowiem póki co miejsce to jest  słabo rozpoznawalne wśród lokalnej społeczności.

Renata Dziewońska

Z wykształcenia jest architektem, w związku z tym od lat należy i działa w Stowarzyszeniu Architektów Polskich, należy w nim również do „Koła Plener”. Od 2014 r. jest wolontariuszką Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ponadto od 2018 r. współprowadzi Smoczą Grupę Senioralną działającą przy Spółdzielni Socjalnej Wola. Pasjami lubi czytać i pisać. Do niedawna studiowała na Akademii Trenerów Mentalnych, udało uzyskać się tytuł trenera Mentalnego.  Od zawsze teatr i kino są jej ulubionym sposobem na spędzanie czasu. Jeździ konno, pływa na żaglówkach, jeździ na snowbordzie. Maluje akwarele i rysuje suche pastele.

Barbara Sękulska

Wolontariuszka Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 2012 r. m.in. uczestniczy w corocznej akcji „Żonkile”, z wykształcenia jest filologiem romańskim, wspomaga uczących się francuskiego jako „native speaker”. Ponad 30-letnia praca w Instytucie Francuskim w Warszawie i w Dziale Kulturalnym Ambasady Francuskiej w Warszawie została wynagrodzona Medalem Francuskim “Palmes Academiques”. Interesuje się teatrem, filmem francuskim,  malarstwem. W wolnych chwilach maluje.

Cel projektu

Pomysłodawczyniami projektu jest Renata Dziewońska oraz Barbara Sękulska. „Smocza Galeria…” ma na celu poszerzenie wiedzy o artystycznym Muranowie oraz o jego mieszkankach/mieszkańcach. Przeprowadzony zostanie cykl wykładów o historii, architekturze i sztuce Muranowa. Wykłady prowadzone będą przez lokalnych artystów raz w miesiącu po 1,5 godziny. Cykl wernisaży, wykładów, warsztatów plastycznych odbędą się w Cafe PoWoli na ul. Smoczej 3 (prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną Wola) od 1 maja do 29 listopada 2019 r. Klubokawiarnia jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 11-18 oraz w piątki, soboty i niedziele w godz. 12-20. Zapraszamy
na ul. Smoczą 3 (róg Nowolipki).

Pierwsza wystawa prac "Smoczej Galerii w Cafe PoWoli"
maj-czerwiec 2019

Krystyna Trzcińska

polska karykaturzystka i projektantka mody. Urodzona 31.08.1913 roku w Warszawie. Skończyła Szkołę Zdobniczą w Warszawie, uczęszczała 2 lata na Akademie Sztuk Pięknych w Warszawie. W lipcu 1937 roku (po nieudanym małżeństwie) poznała w Ciechocinku na basenie swojego przyszłego męża Jana Trzcińskiego, który po 10 latach pobytu w Gwinei przyjechał odwiedzić rodziców. W grudniu pobrali się w Wilnie .W styczniu 1938 roku załadowali samochód na statek do Dakaru. W Afryce Krystyna nie przestawała malować i rysować. Tam nauczyła się szyć. Po wojnie projektowała ubrania, początkowo we Francji a następnie w Polsce... O życiu Krystyny Trzycińskiej opowiedziała Jej córka Barbara Sękulska- mieszanka Muranowa.

Galeria zdjęć

Druga wystawa prac "Smoczej Galerii w Cafe PoWoli"
czerwiec-lipiec 2019

Renata Dziewońska

Właścicielka autorskiej pracowni architektury i designu Dziewońska Od ponad 15 lat urzeczywistnia marzenia klientów o własnym indywidualnym wnętrzu, które zachwyca i pomaga w codziennym życiu. Urodzona i zakochana w Warszawie. Z wykształcenia jest architektem. Studia skończyła na Politechnice Warszawskiej. Ukończyła też studia podyplomowe w Collegium Civitas w Warszawie na kierunku Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja oraz Akademia Zarządzania. Od dzieciństwa zafascynowana rysunkiem i malarstwem. Swoją drogę naukową wybierała wśród uczelni oferujących rysunek. Pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechała do Kanady. Odwiedziła w Montrealu, Toronto i Nowym Jorku wiele wspaniałych wystaw Chagalla, Picassa i innych. Podróżowała po Europie zdobywając doświadczenie jako architekt. Powróciła do Polski aby pracować w obecnie czołowej warszawskiej firmie architektonicznej JEMS. W latach dziewięćdziesiątych pracowała w TVP przy produkcji Teatru Telewizji i Festiwalu w Sopocie. Projektowała w pracowniach scenografii i kostiumów. Współpracowała między innymi z Izabellą Cywińską, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Langiem. Mając już doświadczenie założyła własną firmę i do dnia dzisiejszego projektuje pod szyldem pracowni autorskiej wnętrza apartamentów, rezydencji i mieszkań. A ostatnio SPA i małych hoteli oraz nowoczesnych biur. Dziewońska Strona biura Renata Dziewońska dostała wyróżnienie w ramach nagrody „Polskie Lwice Biznesu” 2015, nagrodę „Diamenty Przedsiębiorczości” 2016 oraz Prestiżowy Produkt Roku 2016. Nagrody te przyznawane są przez czasopismo „Law Business Quality”. Nagroda „Marka o Wielkim Sercu” została jej przyznana w kwietniu 2017 roku przez Wydawnictwo I.D.Media za wspieranie akcji charytatywnych. Od października 2018 roku do czerwca 2019 uczy się w Warszawie, zdobywa doświadczenie w autorskiej Akademii Trenerów Mentalnych złotego medalisty Jakuba B. Bączka. Już rozpoczęła praktykę trenera mentalnego. Należy do Stowarzyszenia Architektów Polskich (OW SARP), gdzie należy do Koła Plener, jest członkiem Klubu Imperium Kobiet. Wspiera Spółdzielnię Socjalną Wola w Warszawie oraz Fundację Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł. Jest też wolontariuszem Muzeum Polin. „Jeśli chcesz być szczęśliwy to bądź”, czyli pozytywne nastawienie do życia jest jej mottem. Wraz z Barbarą Sękulską zainicowała „Smoczą Galerię w Cafe PoWoli” czylo cykl wernisaży, wykładów i warsztatów plastycznych prowadzonych przez lokalnych artystów.

Galeria zdjęć

Autorka prac -Renata dziewońska i jej dzieła

Trzecia wystawa prac "Smoczej Galerii w Cafe PoWoli"
wrzesień 2019

Anna Bąk

...

Galeria zdjęć

Czwarta wystawa prac "Smoczej Galerii w Cafe PoWoli"
październik 2019

Barbara Skęulska, Jarosław Malicki oraz Anna Thieme

...

Galeria zdjęć

Piąta wystawa prac "Smoczej Galerii w Cafe PoWoli"
listopad 2019

Dariusz Paczkowski

DARIUSZ PACZKOWSKI, artywista (artysta streetartowy, działacz społeczny), animator kultury. Od 1987 roku tworzy zaangażowane społecznie graffiti i street art. Wnuk malarza Franciszka Sasanowskiego. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Prezes Fundacji Klamra. Współpracownik wielu organizacji społecznych. Dyrektor artystyczny otwartych galerii muralowych w przestrzeni publicznej Warszawy: Galerii Tybetańskiej, Galerii Czeczeńskiej, Galerii Romskiej, Galerii Ukraińskiej, Galerii "Witamy w domu", Galerii "Kobiety Woli".

Galeria zdjęć

Contact
+48 502 811 057

Smocza Galeria w Cafe PoWoli

Projekt organizowany jest w ramach „Akademii Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu miasta st. Warszawy. 

Projekt „Akademia Liderów 60+ II edycja” jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

 

Czym jest zielona transformacja i jak

Czy wiesz, czym jest ESG? To nie tylko moda, ale klucz do przyszłości naszej planety i gospodarki! Jeśli działasz lub pracujesz w małym, a nawet mikro podmiocie ekonomii społecznej, nasz nadchodzący webinar jest dla Ciebie.Webinar o zielonej transformacji

Dołącz do Nas na Webinarze Informacyjnym

Zapraszamy wszystkie podmioty ES, zarówno zgłoszone do udziału w Projekcie, jak i niezależne, oraz wszystkich zainteresowanych, w tym organizacje upowszechniające, do wzięcia udziału w webinarze informacyjnym dotyczącym programu SKIFT!Dla kogo?- Wszystkie Podmioty ES- Zgłoszeni i niezgłoszeni uczestnicy Projektu-

Rusza nabór wniosków w ramach Programu

Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiła 27 czerwca br. nabór wniosków o wsparcie w ramach Programu "Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025. Edycja 2024.Wniosek/ki wraz z oświadczeniami należy składać w terminie od dnia 27 czerwca 2024 r.

Szkolenie: Tworzenie Treści Cyfrowych – Filmy

Lato to idealny czas na pikniki, wydarzenia i spotkania, które warto utrwalić nie tylko w pamięci. Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie z tworzenia filmów, które pomoże Państwu w profesjonalnym dokumentowaniu tych niezapomnianych chwil. Temat:„Tworzenie treści cyfrowych: filmy i rolki na