W dniu 6 marca br. odbyło się wyjątkowe spotkanie, zorganizowane przez PCG Polska i Naszą Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, które zgromadziło liczne grono zainteresowanych osób. Miejsce wydarzenia, czyli siedziba Koła Gospodyń Wiejskich w Cząstkowie Polskim, stało się areną ciekawych dyskusji i inspirujących prezentacji.

Początek dnia upłynął pod znakiem rejestracji uczestników oraz przyjemnej atmosfery, podczas której goście delektowali się pyszną poranną kawą. O godzinie 10:15 rozpoczęła się oficjalna część, w której Agnieszka Sokolnicka z PCG Polska przedstawiła projekt DRAGGING, zapraszając uczestników w inspirującą podróż przez jego założenia.

Następnie odbył się krótki, lecz intensywny warsztat, w którym uczestnicy aktywnie brali udział, angażując się w dyskusje i wymianę doświadczeń. Po takiej intensywnej pracy nadszedł czas na zasłużoną przerwę, podczas której uczestnicy mogli delektować się kawą oraz pysznymi poczęstunkami.

Kolejną prelegentką była dr hab. Magdalena Szafranek z Uniwersytetu Warszawskiego, która w swoim charakterystycznym stylu opowiedziała o deinstytucjonalizacji usług społecznych. Jej wykład nie tylko rozwiał wątpliwości, ale także uświadomił, jak istotnym procesem jest deinstytucjonalizacja dla społeczeństwa.

Po kolejnej przerwie, Małgorzata Kula z Stowarzyszenia Radość zaprezentowała współpracę z samorządem oraz praktyczne aspekty deinstytucjonalizacji. Jej prezentacja zebrała zasłużone oklaski, podkreślając imponującą pracę Stowarzyszenia.

Na zakończenie, po szybkim podsumowaniu o godzinie 14:30, spotkanie dobiegło końca, pozostawiając uczestników z głębokimi refleksjami i nową wiedzą. Cieszymy się ogromnie zainteresowaniem oraz aktywnym udziałem wszystkich uczestników. Mam nadzieję, że podobne wydarzenia będą miały miejsce częściej, przynosząc wartość i inspirując do dalszych działań na rzecz społeczeństwa.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu budżetu Województwa Mazowieckiego, a także programów #Mazowszepomaga, #MCPSpomaga, #MCPS, #programywspacia i #solidarnośćmazowiecka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Cząstkowie Polskim za gościnę i wspaniałe poczęstunki!