Świadomy ruch z Tai-Chi do źródła energii

O projekcie

Projekt pn. “Świadomy ruch z Tai Chi do źródła energii” to czwarty z siedemnastu nagrodzonych projektów w ramach Akademii Liderów II edycja.
Tai Chi jest to chińska sztuka walki, czasem nawet uważana jako część chińskiej filozofii gimnastycznej. Ruchy są powolne, pozytywne, przemyślane, ćwiczenia pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Projekt Teresy Matuszewskiej skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Targówka w różnym wieku. Absolwentka Akademii Liderów II edycji chce budować aktywność fizyczną i społeczną, a przy tym promować zdrowy tryb życia oraz stwarzać możliwość międzypokoleniowych kontaktów.

Dnia 10.04.2019r. odbyły się pierwsze zajęcia!

Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Wiemy że każdy ruch jest potrzebny a przede wszystkim taki, który sprawia ogromna przyjemność i uśmiech na twarzy!!

O autorce

Teresa matuszewska

Autorka projektu Teresa Matuszewska posiada wieloletnie profesjonalne doświadczenie w zakresie pomocy rodzinie. Od 2014 r. współpracuje w programie „Aktywni Seniorzy Targówek”. Współorganizowała „Warsztaty Komunikacji Międzypokoleniowej”
na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Jest również aktywną Seniorką biorącą udział w różnych wydarzeniach m.in. poświęconych: Dniom Seniora, Babci i Dziadka oraz
w spotkaniach sąsiedzkich istniejącej grupy na Osiedlu Bródno pt. „Zjednoczone Pokolenia”. Grupa ta inicjuje i przygotowuje lokalne wydarzenia dla mieszkańców Osiedla Bródno na Targówku.

Organizatorzy

Projekt organizowany jest w ramach „Akademii Liderów 60+ II edycja”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych we współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Społecznych i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta st. Warszawy.

Projekt „Akademia Liderów 60+ II edycja” jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.