• Post category:Aktualności

Cieszymy się, że możemy ogłosić nadchodzące XV. Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej, które odbędą się już za miesiąc! Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tej ważnej debacie, która poświęcona będzie funkcjonowaniu Ustawy o ekonomii społecznej.

Kiedy i Gdzie?

Data: 16 listopada 2023 roku
Godzina: 11:30 – 15:30
Miejsce: Związek Lustracyjny Spółdzielni, ul. Żurawia 47, Warszawa

O czym będziemy rozmawiać?

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia skupimy się na wpływie nowego prawa dotyczącego ekonomii społecznej na sektor ekonomii społecznej oraz na jego otoczenie instytucjonalne, takie jak samorządy i urzędy wojewódzkie. Próbujemy znaleźć odpowiedzi na ważne pytania, takie jak czy ustawa pomaga w rozwoju ekonomii społecznej, czy przyczynia się do pomocy osobom wykluczonym społecznie, oraz czy jest atrakcyjna dla przedsiębiorców społecznych.

Kto weźmie udział w debacie?

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli przedsiębiorcy społeczni oraz samorządowcy z różnych części Polski. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak ekonomia społeczna działa i współpracuje z samorządem, a także jak firmy społeczne radzą sobie w obecnych warunkach.

Program Spotkania:

Debata podzielona zostanie na dwie części. W pierwszej części usłyszysz opinie osób związanych z codzienną aktywnością sektora ekonomii społecznej, takich jak prowadzące podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorstwa społeczne oraz Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej. W drugiej części debaty przewidujemy głos samorządowców, którzy są ważnymi partnerami sektora ekonomii społecznej.

Goście specjalni:

Oczywiście, nie mogło zabraknąć ważnych postaci, które potwierdziły swój udział w debacie. Będziemy mieli okazję wysłuchać m.in. Cezarego Miżejewskiego (OZRSS), Przemysława Piechockiego (Stow. na Rzecz Spółdzielni Socjalnych), Jolantę Gierduszewską (Gospoda Jaskółeczka sp. z o.o.), Wiolettę Wilimską (Dyrektorka ROPS w Krakowie), Martę Makuch (Wiceprezydentka Słupska) oraz Tomasza Zająca (Wójt Gminy Hrubieszów). Debatę poprowadzą Karolina Cyran-Juraszek (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) i Tomasz Schimanek (Akademia Rozwoju Filantropii).

Podczas XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej zostaną również przedstawione wyniki ogólnopolskiego badania potrzeb szkoleniowych praktyków ekonomii społecznej wykonanego w ramach europejskiego projektu baSE. Wyniki badania zostana omówione przez Julię Konczanowicz-Chondzyńską z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Justynę Iwankiewicz z Sieci Zachodniopomorskiej Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Prowadzący:

– Prowadzenie OSES – Joanna Wardzińska, Przewodnicząca Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej
– Prowadzenie debaty – Karolina Cyran-Juraszek, Tomasz Schimanek, Członkowie SKES

Uczestnictwo w XV. Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby to zrobić, prosimy kliknąć [tutaj].

Dołącz do nas 16 listopada 2023 roku, aby wziąć udział w tej ważnej debacie i przyczynić się do dalszego rozwoju ekonomii społecznej w Polsce.