Życie czujesz, gdy rysujesz

Projekt Jolanty Kosak i Krystyny Usowaskiej

O projekcie

Projekt  Jolanty Kosak i Krystyny Usowskiej  skierowany jest do osób powyżej 50 r. ż., które chciałby zwiększyć swoje umiejętności artystyczne. Dzięki zajęciom, które poprowadzi Elżbieta Hołoweńko będzie można nauczyć się różnych technik rysunkowych, zasad kompozycji, reguł perspektywy i operowania światłocieniem. 

Projekt Jolanty Kosak i Krystyny Usowskiej realizowany zostanie we współpracy z Fundacją „Strefa Zieleni” a tematem przewodnim rysunków będą sprawy związane z ochroną środowiska.

Efektem końcowym warsztatów będą kartki pocztowe wykonane dla Fundacji,  propagujące ochronę środowiska, a potem  drukowane na papierze z recyklingu.

Warsztaty odbywać się będą w Warsztacie Warszawskim  w okresie od 27 marca do 29 maja 2019 r. W czerwcu na zakończenie spotkań uczestnicy zajęć zaprezentują swoje prace podczas wernisażu przy pl. Konstytucji 4.

Autorki Projektu

Jolanta Kosak

Jolanta Kosak, pomysłodawczyni projektu “Życie czujesz, gdy rysujesz”, od 2016 r. działa w Stowarzyszeniu Kreatywni 50Plus, które realizuje projekty dotyczące cyfrowego wykluczenia osób powyżej 50 r. ż. W czasie wolnym rozwija swoje pasje rysunkowe i malarskie, uczęszcza w różnych zajęciach rękodzielniczych, komputerowych oraz ruchowych takich jak gimnastyka dla seniorów czy w pilatesie. Podczas spacerów z przewodnikiem odkrywa na nowo historię Warszawy. 

kRYSTYNA USOWSKA

Krystyna Usowska, aktywny członek Uniwersytetu Trzeciego wieku SGH oraz uczestniczka zajęć obsługi komputera, Internetu oraz Języka Angielskiego. Lubi przygody, podróże oraz jazdę na rowerze. Jej marzeniem było nauczyć się rysować, dlatego dołączyła do projektu “rysunkowego”.

Elżbieta hołoweńko

Instruktorka zajęć

 

W 2018 nominowana do nagrody Superbohaterka Wysokich Obcasów.

Miłośniczka ludzi i ich działań artystycznych a w szczególności folkloru całego świata. Ulubione instrumenty: skrzypce, suka biłgorajska, złóbcoki, rebab, flet i fortepian.

Uważa, że bez twórczości nie da się żyć, a życie wciąż otwiera przed nami nieustanne możliwości działania.

Jest wszechstronnie uzdolnioną artystką, otwartą na nowe koncepcje, niepowtarzalną.

Członkini ZPAP – Oddział Warszawa

Poza tym – społeczniczka, seniorka aktywistka, związana  ze środowiskami feministycznymi. 

Niezgoda na patriarchat, przemoc, dyskryminację, biedę i ubóstwo dzieci, wykluczenie i niesprawiedliwość społeczną, wyzysk i dewastację środowiska zaprowadziła ją na 9 lat do Partii Zieloni.

KLIKNIJ W KWADRACIK POWYŻEJ BY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI

Galeria zdjęć

Warsztaty z rysunku

Warsztaty z rysunku

Prace uczestników

Prace uczestników

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach zapraszamy do kontaktu

Warszawa, pl. Konstytucji 4

Warsztat Warszawski- Miejsce Aktywności Lokalnej

(22) 622 01 91

joanna.tomala@fise.org.pl

Joanna Tomala- opiekun projektu