Michał Boni

Michał Boni

Przewodniczący Rady Fundacji

Doktor Nauk Humanistycznych, adiunkt UW ( (1977-1989). Działacz podziemnej „S” i szef regionu Mazowsze „Solidarności” ( 1989-1990). Minister w wielu rządach: Pracy i Polityki Socjalnej ( 1991) i sekretarz stanu w MPiPS ( 1992-93). Poseł na Sejm (1991-1993). Założyciel i szef Instytutu Spraw Publicznych ( 1996-1997). Doradca w rządzie Jerzego Buzka. Doradca „Lewiatana” i projektów unijnych (2002-2007). Szef doradców strategicznych Premiera Tuska oraz Komitetu Stałego Rady Ministrów ( minister: 2008 - 2011), autor i koordynator prac nad raportem POLSKA 2030 oraz raportami: MŁODZI 2011 i MŁODZI 2018. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej minister cyfryzacji (2011-2013), autor programu: POLSKA CYFROWA. Poseł do Parlamentu Europejskiego (2014-2019), aktywny w Komisji Wolności i Sprawiedliwości oraz Komisji Przemysłu i Nauki ( sprawy cyfrowe). Sprawozdawca, m.in legislacji na temat ochrony danych osobowych i prywatności, dostępu i wykorzystywania informacji publicznych jako danych otwartych, rozwoju gigabit-społeczeństwa oraz 5G, funkcjonowania Sztucznej Inteligencji, powołania do życia Europejskiej Chmury Otwartych Danych Nauki oraz Superkomputerów w UE, a także inicjator powołania do życia programu i funduszu: Prawa i Wartości zaadresowanego do organizacji obywatelskich. Obecnie - SWPS oraz Senior Researcher Associate w Martens Centre ( think tank w Brukseli). Autor wielu artykułów i prac, m.in „Artificial Intelligence and Governance Going Beyond Ethics” (Martens Centre).

Nathalie Bolgert

Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji

Krótko pracowała we Francji jako nauczyciel, a potem konsultant strategiczny. Od 1990 r. mieszka i pracuje w Polsce. Najpierw w pierwszym zespole twórców banku BISE S.A., potem w różnych projektach, m.in europejskich. W 1999 r. była pierwszą dyrektorką Funduszu PAFPIO, gdzie pracuje do dziś. Związana od początku (1995 r.) z ruchem Banków Żywności, obecnie Członek Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Zbigniew Gajewski

Partner, ekspert i publicysta w Ośrodku dialogu i analiz THINKTANK, obserwator wpływu nowych technologii na życie społeczne i gospodarkę. Pomysłodawca i skuteczny realizator wielu nowatorskich przedsięwzięć biznesowych i społecznych, w tym Europejskiego Forum Nowych Idei, którego był inicjatorem i dyrektorem pierwszych sześciu edycji. Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Były pracownik naukowy, dziennikarz, redaktor i wydawca. W latach 2006-2016 pracował w Konfederacji Lewiatan jako dyrektor departamentu komunikacji i zastępca dyrektora generalnego. W latach 2010-2016 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. W latach 2007-2016 zasiadał w Radzie Dyrektorów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Od 2007 r. pracuje jako juror Złotych Spinaczy, najważniejszego konkursu branży PR. Jest laureatem nagród branżowych (z zespołem): Złoty Spinacz, Złota EFFIE, Proton. Współpracuje z kilkoma uczelniami wyższymi jako wykładowca komunikacji społecznej. W Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych był wiceprzewodniczącym Rady Programowej i jest jurorem w Konkursie im. Jacka Kuronia na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku.

Artur Nowak-Gocławski

Artur Nowak-Gocławski

Współzałożyciel i prezes Grupy ANG (dawniej ANG Spółdzielnia), działającej w branży finansowej oraz Fundacji Nienieodpowiedzialni. Zwolennik strategii biznesowych opartych o idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej. Firmy, które współtworzy otrzymały wiele nagród biznesowych i społecznych, w tym szczególnie certyfikat BCorp, który ANG posiada jako jedyna finansowa firma w Polsce. W 2015 roku otrzymał osobiste wyróżnienie "Człowiek, który zmienia biznes” w I edycji nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2019 roku został finalistą nagrody im. Anody Muzeum Powstania Warszawskiego.

Joanna Wardzińska

Joanna Wardzińska

Z wykształcenia elektronik medyczny absolwentka Politechniki Warszawskiej. W latach 1980 – 1990 pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Ciechanowie, w ostatnich latach jako Dyrektor ds. eksploatacyjno - technicznych. W latach 1991 -1994 roku jako Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Wojewódzkim w Ciechanowie zajmowała się prywatyzacją sektora przedsiębiorstw państwowych. Współpracowała z zespołem Michała Kuleszy nad ustawą o samorządzie lokalnym. Od 1994 roku związana z ekonomią społeczną poprzez pracę w grupie banku BISE SA, współtworzyła fundusz venture capital dla MŚP . W latach 1996 – 2007 była członkiem zarządu, wiceprezesem banku BISE S.A. Od 2009 roku do 2020 roku jako wiceprezes TISE zajmowała się finansowaniem podmiotów ekonomii społecznej. W latach 2015-2018 członkini GECES – Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Przedsiębiorczości Społecznej. Od 2020 roku Przewodnicząca Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej. Zasiada w Radzie Nadzorczej Małopolskiego Funduszu Poręczeń dla Ekonomii Społecznej, jest członkinią Zespołu ds. Instrumentów Finansowych w PO WER przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.