• Post category:Aktualności

Zespół Ekonomii Społecznej również wziął udział w lokalnym wydarzeniu, które miało miejsce w urokliwej Podkowie Leśnej – pikniku rodzinny na pożegnanie lata. Inicjatywę zorganizowało Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, a nasz zespół miał okazję wnieść swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie.

Podczas pikniku, obok różnorodnych pokazów tanecznych i teatralnych, skoncentrowanych na kulturze i edukacji, odbyły się także pokazy malarstwa japońskiego, warsztaty jogi kundalini oraz zajęcia plastyczne. Wśród wystawców znaleźli się zachęcający do uczestnictwa w warsztatach z legorobotyki oraz sprzedawcy oferujący unikalne, ręcznie wykonane produkty, takie jak torby czy kosmetyczki.

Nasz zespół doskonale wpasował się w klimat piknikowy, angażując zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Zachęcaliśmy najmłodszych do wspólnego rysowania, podczas gdy starszym przedstawialiśmy naszą ofertę. Okazało się, że wielu z rodziców już aktywnie działa lub planuje zaangażować się w działania prospołeczne, szczególnie poprzez zaangażowanie w lokale koła gospodyń wiejskich.

Cieszymy się, że coraz więcej osób angażuje się w takie lokalne inicjatywy. Może to właśnie koła gospodyń wiejskich i miejskich stanowią nowy trend w Ekonomii Społecznej? Oby tak było!

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego: #Mazowszepomaga, #MCPSpomaga #MCPS, #programywspacia i #solidarnośćmazowiecka.