• Post category:Aktualności

Serdecznie zapraszamy na dziewiętnaste już Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w dniach 8–9 września 2023 w Warszawie, w siedzibie Centrum Kreatywności Targowa. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Federację Mazowia, stanowi doskonałą okazję dla mazowieckich fundacji, stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych oraz innych organizacji pozarządowych do wspólnego spotkania, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia swojej wiedzy.

Data: 8–9 września 2023 
Godziny: 9:00 – 17:00 
Lokalizacja: Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa

W tegorocznym wydaniu Forum pragniemy Was jeszcze bardziej zaangażować. Pierwszego dnia planujemy panele dyskusyjne, które pozwolą zgłębić różnorodne aspekty współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego (JST) a organizacjami pozarządowymi (NGO). Drugiego dnia odbędą się warsztaty w formie open space, umożliwiające swobodną wymianę pomysłów i doświadczeń. Wierzymy, że każdy uczestnik znajdzie coś inspirującego dla siebie, poszerzy swoją wiedzę oraz nawiąże nowe, cenne kontakty.

Kogo zapraszamy:

W tym roku pragniemy jeszcze szerzej otworzyć drzwi i zachęcić do udziału nie tylko przedstawicieli organizacji pozarządowych, ale także urzędników i urzędniczki współpracujących z NGO w urzędach miast, gmin i starostwach powiatowych. Serdecznie witamy pełnomocników i pełnomocniczki ds. współpracy z NGO, a także samorządowców – wójtów, burmistrzów, starostów powiatowych, ich zastępców, sekretarzy i radnych.

Partnerzy i obecność:

Nasza fundacja wraz z partnerami z Warszawskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii SpołecznejStowarzyszeniem BORIS oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – będziemy dostępni przy stolikach podczas drugiego dnia Forum. Razem będziemy rozmawiać o sposobach wzajemnego wsparcia dla rozwoju współpracy między NGO a JST. Naszym celem jest stworzenie silnej koalicji na rzecz dialogu między sektorem pozarządowym a samorządami.

Darmowe poradniki i udział:

Podczas wydarzenia zaprezentujemy poradniki dotyczące efektywnej współpracy z NGO, skierowane zarówno do urzędników, jak i samorządowców. Publikacje będą udostępnione bezpłatnie. Udział w XIX Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowych jest również bezpłatny. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału poprzez formularz dostępny pod linkiem: [https://forms.gle/eHySMhPUP34MSb5f8]

Termin zgłoszeń mija w niedzielę, 3 września 2023, jednakże liczba miejsc jest ograniczona, dlatego istnieje możliwość, że zapisy zostaną wcześniej zamknięte, jeśli lista uczestników się zapełni.

Ułatwienia dla uczestników:

Wydarzenie jest dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Jeśli masz inne wymagania związane z uczestnictwem, takie jak pętla indukcyjna czy tłumacz migowy, prosimy o kontakt z nami pod adresem: mazowia@mazowia.org.pl.

Wsparcie finansowe:

Projekt realizowany jest dzięki dotacji z programu “Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy”, który jest finansowany z Funduszy #EOG. Zadanie publiczne sfinansowane zostało ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Ramowy program:

8 WRZEŚNIA 2023

– 9:00 – Powitalna kawa, targi organizacji pozarządowych

– 9:45 – Uroczyste rozpoczęcie

– 10:30 – Panel: Rola współpracy JST z NGO w ostatnich trzech latach

– 11:30 – Przerwa kawowa oraz wspólne zdjęcie

– 12:00 – Panel: Czego potrzebują organizacje pozarządowe w województwie mazowieckim?

– 13:15 – Lunch

– 14:15 – Panel: Co może urzędnik/urzędniczka? Wpływ pracowników samorządowych na współpracę NGO i JST

– 15:30 – Przerwa kawowa

– 15:50 – Ciała dialogu obywatelskiego – co robić, by były skuteczne?

– 17:00 – Nieformalne zakończenie pierwszego dnia

9 WRZEŚNIA 2023

– 9:30 – Powitalna kawa, targi organizacji pozarządowych

– 10:00 – Wprowadzenie oraz integracja

– 11:00 – Przerwa kawowa oraz wspólne zdjęcie

– 11:30 – Blok 1

– 12:15 – Zmiana stolików

 12:30 – Blok 2

– 13:15 – Lunch

– 14:00 – Blok 3

– 15:00 – Podsumowanie open space’a

– 16:00 – Uroczyste zakończenie

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym inspirującym i wartościowym wydarzeniu, które stanowi okazję do współpracy, nauki i budowania relacji w mazowieckim sektorze pozarządowym!